August II Mocny. Szóstak (6 groszy) 1706 LP - Ludu Płacz, Moskwa

2 000 PLN
Cena końcowa: 2 500 PLN
Przebicie: + 25 %

Aw.: Popiersie króla w prawo. W otoku: AUGUST II D G REX POL M D LIT & ELEC SAX
Rw.: Pod koroną liczba VI i trzy tarcze z herbami polskim, litewskim i saskimi. U dołu herb Waga i literki L-P (herb i inicjały Ludwika Pocieja podskarbiego litewskiego). W otoku: GROS ARG SEX R PO - L & MA DU LIT 1706

Bardzo rzadka moneta. LP - Ludu Płacz. August II zlecił bicie tej monety w Moskwie u swojego protektora cara Piotra I.
Delikatny połysk w tle, patyna. Dobre detale.

Kahnt: 333; Ivanauskas: 2A5-4 (RR); Kopicki: 3635 (R2)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 2,60 g Ag