Zygmunt III Waza. Grosz 1597, Lublin RZADKOŚĆ R7 - data 97 (w otoku u dołu)

Cena wywoławcza:
3 500 PLN
7 250 PLN
+ 107 %

Aw.: Popiersie króla bez korony w prawo. W otoku: SIGIS 3 D G REX M D L
Rw.: Trzy tarcze herbowe pod koroną, poniżej skrócona data 97 dzieląca napis. W otoku: GROSVS RE 97 POLONI

Niezmiernie rzadki i charakterystyczny grosz lubelski. Odmiana z datą 97 w otoku u dołu.

Monety nie posiadał nawet Hutten Czapski. Na rynku to drugi egzemplarz który pojawił się przez ostatnie kilkanaście lat.

Patyna, defekt powierzchni, lecz całkowicie czytelny. Moneta do najlepszych kolekcji.

H-Cz. -, Kop. 753 (R7), Tyszkiewicz 25 mk

Stan zachowania: 3- (VF-)
Waga: 1,56 g Ag