Zygmunt II August. Trojak (3 grosze) 1557, Gdańsk

1 500 PLN
Cena końcowa: 5 500 PLN
Przebicie: + 267 %

Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS AVG REX PO D PRVS
Rw.: U dołu tarcza z herbem miasta po bokach data 15-57 Napis w czterech wierszach: III / GROSS AR / TRIP CIVI / GEDANEN

Odmiana z popiersiem króla bez obwódki. Bardzo rzadka moneta sporadycznie pojawiająca się na rynku, zwłaszcza w tak pięknym stanie zachowania.
Wspaniały połysk menniczy, delikatna patyna podkreślająca detale. Moneta do najlepszych zbiorów. Polecamy.

Iger G.57. 2.b (R3)

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 2,65 g Ag