Śląsk. Ks. Kozielskie, Władysław II Bytomski 1303-1334, kwartnik (R8)

Cena wywoławcza:
350 PLN
370 PLN
+ 6 %

Aw.: Hełm rycerski z podwójnym heraldycznym pióropuszem w centrum kwartnika kropka
Rw.: Trzy trójliście połączone łodygami w centralnym punkcie, w polach między łodygami gwiazdy

Bardzo rzadki, według części naukowców moneta jest przypisywana księciu Mechtyldzie (1309-1318) i wybita w mennicy w Głogowie. Patyna, niecentrycznie wybity. Bardzo rzadka moneta.

Kopicki 5528 (R8)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 1,76 g Ag