Kazimierz Jagiellończyk 1446-1492. półgrosz MK koronny, Kraków - Fałszerstwo Epoki

Cena wywoławcza:
500 PLN
500 PLN

Aw: Orzeł na wprost z głową w lewo, MONETA KAZIMIRI
Rw: Korona, poniżej litery MK, wokoło REGIS POLONIE

Ciekawy przykład fałszerstwa z epoki monety koronnej Kazimierz Jagiellończyka z sygnaturami literowymi pod koroną.

Rzadka moneta, odmiana z literami MK.

Kopicki 381 (R5) fałszerstwo

Stan zachowania: 3+/2- (VF+/EF-)
Waga: 2,13 g Ag