Królestwo Polskie / Rosja. 50 złotych 1827, Warszawa, NGC MS61

Aukcja 4 ( 19 Października 2013 )

150 000 PLN
Cena końcowa: 215 000 PLN
Przebicie: + 43 %
Aw.: W wieńcu dębowym napis 50 / ZŁO POL / 1827. W splocie inicjały FH (Fryderyk Hunger).
W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KRÓL POLSKI PANUJĄCY
Rw.: Głowa cara w prawo.
W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815

Drugi najrzadszy rocznik pięćdziesięciozłotówki (nakład tylko 299 sztuk). Doskonała proweniencja – prawdopodobnie z kolekcji Wielkiego Księcia Michaiłowicza. Do tej pory najładniejszy egzemplarz na rynku. Najwyższa nota gradingowa. Znany jest tylko jeden egzemplarz w tym stanie zachowania (MS61).

Kopicki 2743; Friedberg 109; Plage 9; Bitkin 977; H-Cz. 3611; Berezowski 250; Parchimowicz 1052 a
Stan zachowania: NGC MS61
Waga: slab złoto
Średnica: 24 mm