II RP. 5 złotych 1932 NIKE - NAJRZADSZA moneta II RP (R6) NGC XF45

Aukcja 19 - sesja II ( 17 Marca 2019 )

19 000 PLN
Cena końcowa: 26 500 PLN
Przebicie: + 39 %

Najrzadsza, najtrudniejsza do pozyskania moneta międzywojenna. W 1932 roku inflacja była tak duża, że wartość srebra zawartego w tej monecie przewyższyła jej wartość nominalną, wobec czego większość nakładu wycofano i przetopiono, dlatego dziś bardzo rzadko spotykana na rynku numizmatycznym moneta - OKAZJA, aby uzupełnić kolekcję o najrzadszą monetę II RP.

Delikatny połysk menniczy, piękna, wiekowa patyna podkreślająca detale.

Parchimowicz 114e

Stan zachowania: NGC XF45