ll RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham NGC MS61 - punca państwowa

Aukcja 19 - sesja II ( 17 Marca 2019 )

6 500 PLN
Cena końcowa: 8 500 PLN
Przebicie: + 31 %

Moneta z cechą Polskiego Urzędu Probierczego umieszczoną na rewersie po napisie ZŁOTE.

Nieznany powód i cel umieszczenia dodatkowej cechy srebra na monecie. Sama moneta w menniczym stanie zachowania z delikatną patyną i ostrymi detalami.

Duża rzadkość na rynku numizmatycznym. Egzemplarz do najlepszych zbiorów.

Parchimowicz 109b

Stan zachowania: NGC MS61