ll RP. PRÓBA srebro, 5 złotych 1925, Konstytucja 100 perełek, NGC MS62 (MAX)

Aukcja 19 - sesja II ( 17 Marca 2019 )

25 000 PLN
Cena końcowa: 27 000 PLN
Przebicie: + 8 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie.

Pięć złotych z 1925 roku większość katalogów traktuje jako próbę, natomiast J. Parchimowicz wskazał przesłanki pozwalające uznać ją za monetę o charakterze obiegowym, niemniej jednak jest to moneta bardzo pożądana przez kolekcjonerów i wciąż uważana za monetę obowiązkową do kolekcji monet próbnych IIRP.

Wyśmienity egzemplarz. Intensywny połysk menniczy, piękna patyna podkreślająca detale. Gabinetowy okaz do najlepszych zbiorów.

Parchimowicz 113a

Stan zachowania: NGC MS62 (MAX)