Niemcy III Rzesza Plakieta Luftwaffe + nadanie

200 PLN
Cena końcowa: 810 PLN
Przebicie: + 305 %

Nadanie Tarczy Honorowej Okręgu Luftwaffe XI (Ehrenschild des Luftgau XI) + Plakieta „Na Pamiątkę wierności”

W skład zestawu wchodzą:

1)            Oryginalne Nadanie Tarczy datowane VI.1940 r., upamiętniające wyróżnienie Honorowe „Żelazną Tarczą Luftgau XI”, z faksymila mjr Friedricha Carl.

Ta Honorowa Tarcza była ustanowiona przez dowódcę Luftgau XI (Okręgu Luftwaffe nr XI) płk Friedrich-Carl pomiędzy październikiem 1937 i czerwcem 1938. Do dzisiaj nieznane są okoliczności powstania dwóch kategorii Tarczy Luftgau XI. Jedna z nich tzw. „Srebrna” była ufundowana przez gen. Lotnictwa Ludwiga Wolffa w połowie 1941 r. Okręg Luftwaffe XI (Luftgau XI) obejmował obszar Hanoweru.

2)            Plakieta „Na pamiątkę wierności” (In treuem Gedenken)

Na plakiecie tabliczka z wygrawerowanym napisem: „In treuem Gedenken ihrem Hauptfr. U. Fuhrer Uffz. Korp. Uffz. D. 12Kp. J. R. 22 Kriegs 1940” (Na pamiątkę wierności swojemu dowódcy i fuhrerowi – podoficerowie 12 kompanii 22 pułku piechoty, w roku wojny 1940).

Stan zachowania: