Niemcy III Rzesza różne nadania i dokumenty Odznaki Strzelec Wyborowy

70 PLN
Cena końcowa: 100 PLN
Przebicie: + 43 %

Zestaw 2 dokumentów: Nadanie Odznaki Strzelec Wyborowy I stopnia (Schutzenschnur Stufe I) i Awans (Auszug aus Personalveranderungen) na oberleutnanta

Zestaw dokumentów na różne osoby obejmuje:

1)            Nadanie do odznaki Strzelca Wyborowego datowane 22.02.1939 r. dla marynarza, podpisane przez kapitana fregaty i dowódcę kpt. Rolf Gumprich, później m. in. komendant morski w Bretanii i Tulonie

2)            Awans na oberleutnanta (Auszug aus Personalveranderungen) datowany 23.12.1943 r. z podpisem własnoręcznym pułkownika dowódcy okręgu wojskowego Wrocławia

3)            Dyplom sportowy za zajęcie 2 miejsca w kombinacji alpejskiej. Dyplom bardzo ładny, kolorowy z 21.01.1940 r., ze złoceniami

4)            Zestaw Nadań do odznak sportowych, w tym szczególnie ciekawe jest Nadanie DJ-Leistungsabzeichen NSDAP (Odznaka Sprawności) z 14.09.1943 r., DJ-Schiessabzeichen DJ-Leistungabzeichen Silber z 27.07.1941, HJ-Schiessabzeichen z 1.12.1942, HJ-Schiessabzeichen Silber z 22.04.1944, HJ-Leistungabzeichen in Bronze z 5.12.1942, HJ-Leistungabzeichen in Silber z 22.04.1944 i kilka innych ciekawych dokumentów, jak legitymacja Instruktorska. Całość w dobrym stanie.

Stan zachowania: