Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1593, Olkusz

500 PLN
Cena końcowa: 800 PLN
Przebicie: + 60 %

Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie. W otoku: SIG III D G REX POLONI DML
Rw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. U góry nominał III, poniżej po bokach herbu Lewart litery I-F, z prawej strony skrócona data, pośrodku napis w trzech wierszach: GROS – ARG / T R POLONI / AE.

Iger pokazuje 11 typów trojaków olkuskich z datą 1593. Nie ma wśród nich trojaka z pomyloną końcówką legendy awersu D M L i rewersu, gdzie w trzecim wierszu końcówka AE: 93

Ładny egzemplarz, delikatny połysk menniczy, patyna.

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 2,12 g Ag