Zygmunt lll Waza. Trojak koronny (3 grosze) 1588, duża głowa, Olkusz

1 500 PLN
Cena końcowa: 3 400 PLN
Przebicie: + 127 %

Aw.: Duża głowa króla w prawo, w koronie i krezie. W otoku: SIG III D G – REX POL M D L
Rw.: Orzeł i Pogoń, między nimi mała tarcza z herbem Snop – Wazów, nad nią nominał III. U dołu herb Przegonia w małej tarczy rozdziela datę 15-88. Nad nią inicjał I-D (Jan Dulski, podskarbi wielki koronny). Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIÆ

Odmiana z dużą głową króla i inicjałami ID nad tarczą. Wspaniale zachowany egzemplarz jak na ten typ monety, połysk menniczy, piękna kolorowa patyna. Moneta ze starej kolekcji.

Kopicki 911; Iger O.88.6.c/a (R3)

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 2,33 g Ag