Polska XlX w. / Rosja. 3 ruble = 20 złotych 1837 ПД, Petersburg

Cena wywoławcza:
5 500 PLN
6 000 PLN
+ 9 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. U dołu inicjały П-Д (Paweł Daniłow).
Rw.: Napisy, nominał i data 1837

Wspaniały połysk menniczy, Pięknie zachowany egzemplarz.

Kopicki 9467; Friedberg 111; Plage 305; Bitkin 1078; Parchimowicz 1046 h; Berezowski 30

Stan zachowania: 1-/2+ (UNC-/EF+)
Waga: 3,91 g Au
Średnica: 19 mm