August III Sas. Ort (18 groszy) 1753, Lipsk NGC MS63 (MAX)

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
1 200 PLN
+ 20 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie
Węższe popiersie króla charakterystyczny dla rocznika 1756, ale z innym odcięciem naramiennika. Ort rzadki rocznikowo i typologicznie. Pozycja godna uwagi.
Piękny egzemplarz, połysk menniczy. Ładna delikatna patyna. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.

Kahnt 689d, ale nie notuje tego popiersia dla roku 1753.

Stan zachowania: NGC MS63 (MAX)