August III Sas. Talar 1763 EDC, Lipsk PCGS MS65 (MAX)

25 000 PLN
Cena końcowa: 29 000 PLN
Przebicie: + 16 %

Aw.: Popiersie króla w płaszczu elektorskim z Orderem Złotego Runa na piersi. W otoku: D G FRID AUGUST REX POL D S I C M A & W
Rw.: Ukoronowane dwie tarcze herbowe wielopolowe z herbem Polski i Saksonii. U dołu iniciały EDC i napis w łuku: X∙ EINE FEINE MARCK. W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR 1763

Najwyższa nota gradingowa na świecie.

Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna, kolorowa patyna. Prawdopodobnie najpiękniejszy, dostępny na rynku egzemplarz. Gabinetowy okaz. Moneta do najlepszych zbiorów.

Davenport 2676A; Kopicki 11473 (R2); Kahnt 542

Stan zachowania: PCGS MS65