August III Sas. 1/3 talara 1751, Drezno

350 PLN
Cena końcowa: 360 PLN
Przebicie: + 3 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi i płaszczu. W otoku: D G FRID AUGUST REX POLONIARUM
Rw.: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej inicjały F.W.ô.F i nominał 1/3, pod nimi znak menniczy – hak. W otoku: DUX SAX I C M A & W S R I ARCH & EL 1751

Resztki połysku menniczego, złota patyna. Rzadka moneta.

Kamiński 1346 (R); Merseburger 1756; Kahnt 554

Stan zachowania: 3/3+ (VF/VF+)
Waga: 7,48 g Ag