August III Sas. Talar 1741, Drezno

3 500 PLN
Cena końcowa: 7 250 PLN
Przebicie: + 107 %

Aw: Popiersie Augusta III w zbroi.
Rw: Tarcze polsko-saskie pod koroną królewską, poniżej litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral) oraz znak hak, wokoło napis.

Bardzo ładny egzemplarz, połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna, kolorowa patyna.
Moneta sporadycznie notowana aukcjach. Bardzo rzadka w takim stanie zachowania.

Davenport 2665; Kopicki 11444 (R1); Kahnt 531

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 28,98 g Ag