August III Sas. 1/4 dukata 1740, Drezno

3 500 PLN
Cena końcowa: 5 000 PLN
Przebicie: + 43 %

Aw.: Popiersie króla w peruce i w płaszczu spiętym broszą na ramieniu. W otoku: D G FRID AUG R P D S I C M A & W
Rw.: Pod koroną tarcza polsko-saska, u dołu inicjały mincerskie F.W.ô.F. (Jan Fryderyk ô Feral). W otoku: S R I ARCHIM ET ELECT 1740

Bardzo ładny egzemplarz. Zachowany połysk menniczy, wyraźne detale. Rzadki.

Kahnt 521; Kopicki 11475; Friedberg 2852

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 0.89 g Au