August III Sas 1/4 dukata 1735, Drezno

4 000 PLN
Cena końcowa: 4 200 PLN
Przebicie: + 5 %

Aw.: Popiersie króla w peruce i w płaszczu spiętym broszą na ramieniu. W otoku: D G FRID AUG R P D S I C M A & W
Rw.: Pod koroną tarcza polsko-saska, u dołu inicjały mincerskie F.W.ô.F. (Jan Fryderyk ô Feral). W otoku: S R I ARCHIM ET ELECT 1735

Bardzo ładny, świeży egzemplarz. Połysk. Drobna wada blachy na awersie. Rzadki nominał i rocznik.

Kopicki 11475; Friedberg 2852; Khant 521; H-Czapski 10937; Kahnt 521

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 0,86 g Au