August lll Sas. Dukat 1745, Drezno - wariant z dwoma tarczami herbowymi

15 000 PLN
Cena końcowa: 32 100 PLN
Przebicie: + 114 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C M A & W
Rw.: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej inicjały F.W.ô.F. (Fryderyk Wilhelma ô Feral), pod nimi znak mennicy – hak W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM EL & VICARIUS 1745

Bardzo rzadka moneta wybita w mennicy w Dreźnie. Rzadki wariant z dwoma tarczami herbowymi na rewersie. (Kahnt nie notuje tej odmiany).

Bardzo ładny, świeży egzemplarz. Piękny połysk menniczy, wyraźne detale. Rzadka i poszukiwana moneta.

Friedberg 2845; Merseburger 1709; Kahnt nie notuje

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 3,45 g Au