Leszek Biały (1202-1227). Brakteat

800 PLN
Cena końcowa: 850 PLN
Przebicie: + 6 %

Aw.: Brakteat hebrajski z grupy AZIMIR. Popiersie mężczyzny z kędzierzawą głową na wprost. Nad nim ostrołukowe sklepienie oddzielające dwa segmenty hebrajskiej legendy umieszczonej w lustrzanym odbiciu (towa bracha = błogosławieństwo).

Delikatne wyszczerbienie krążka. Moneta z wyraźnymi detalami i delikatnym połyskiem. Bardzo rzadka.

Haczewska-Pszkiewicz, Skarb z XII-XIII w. z Krakowa. I.7

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 0,07 g Ag