Szwecja. Eryk XIV 1561. Talar, Sztokholm

5 000 PLN
( Poniedziałek, 17 Grudzień, 17:00:00 )

Aw.: Półpostać króla w prawo w koronie, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. W otoku: ERICVS XIIII D G SVE GOT VAN Q Z REX

Rw.: Pod koroną czteropolowa tarcza szwedzka, z małą tarczą Wazów w środku. W otoku: DEVS DAT – CVI VVLT 1561

Zachowany połysk menniczy, delikatna patyna. Rzadka moneta w takim stanie zachowania.

Davenport 8701

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 28,77 g Ag
Średnica: 42 mm

Aukcja 18 - sesja III
17, Grudzień 2018

Start: 17:00

Status: Aukcja jeszcze się nie rozpoczęła