Kufel zdobiony monetami XVII/XVIII w.

18 000 PLN
Cena końcowa: 32 500 PLN
Przebicie: + 81 %

5 medali zaślubinowych królów Polski: Władysława IV (2 szt. - Racz. 121.) i Jana Kazimierza (3 szt. – Racz. 131) z Marią Ludwiką. Medale odlewane i cyzelowane. Dodatkowo 20 srebrnych monet polskich wtopionych w korpus kufla: 10 czworaków Zygmunta II Augusta z datą 1566 r., 6 trojaków Zygmunta I Starego z mennicy gdańskiej, trojak 1640 Albrechta, Królewiec, trojak Stefana Batorego 1585, Wilno, trojak malborski 1594 Zygmunta III Wazy oraz trojak Kurlandzki z 1597 r., Mitawa.
Na pokrywie medal Jana Höhna, wybity w Lipsku po 1629 r. W dnie wlutowany talar Cosimo II de Medici (1608-1621), Florencja (Dav. 4195). Johan Weinnertt 1721 wygrawerowane w podstawie kufla.
Wysokość 22 cm

Stan zachowania:
Waga: 952 g Ag