Polska. Medal 1846 Rzeź Galicji

250 PLN
Cena końcowa: 1 550 PLN
Przebicie: + 520 %

Medal sygnowany DAVID 1846, oficjalnie odlewany w Paryżu na pamiątkę masakry w Galicji. Sprowokowany i finansowany przez Austriaków bunt chłopski wymierzony w szlachtę i kler polski. Austriacy wynagradzali chłopów, wypłacając premię za każdą przyniesioną głowę polską.

Hutten-Czapski: 3762 (R4)

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 16,79 g brąz
Średnica: 40 mm