August III Sas. Medal nagrodowy orła białego 1761, Lipsk

Cena wywoławcza:
3 200 PLN
3 200 PLN

Aw.: Popiersie króla w prawo w zbroi okrytej płaszczem. W otoku: AUGUSTUS III D G REX POLONIARUM
Rw.:
Stół z rozłożonym łańcuchem z zawieszonym klejnotem Orderu Orła Białego, u dołu data MDCCLXII / 3. AUG.
W otoku: DEREGE ET REPUBLICA BENE MERENTIBUS (Królowi i Rzeczpospolitej dobrze zasłużony)

Drobne ryski w tle, patyna.

Raczyński 403 (z datą 1750); H-Czapski 5999; Engelhard 1554; Mikocki 2255; Bentkowski 579

Stan zachowania: 3+/2- (VF+/EF-)
Waga: 70,00 g Ag
Średnica: 53,2 mm