Stanisław August Poniatowski. Talar 1788 EB LITUAN, Warszawa - PIĘKNY

Cena wywoławcza:
3 500 PLN
7 000 PLN
+ 100 %

Aw.: Głowa króla w prawo.W otoku: STANISLAUS AUGUSTUS D G REX POLON M D LITUAN
Rw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. Całość w wieńcu z liści palmowych i dębowych z zawieszonym Orderem Orła Białego. Po bokach inicjały E-B. W otoku: 10 7/16 EX MARCA PURA − COLONIENS 1788

Rzadki talar. Odmienne ułożenie liści palmy, wskazujące na literę M w napisie otokowym. Dwukropek po słowie COLONIENS.

Moneta delikatnie justowana. Bardzo ładny egzemplarz, kolorowa patyna. Połysk menniczy. Wspaniała prezencja.

Kopicki 2481 (podobny); Davenport 1621; Plage 408; Parchimowicz 1231 a (podobny); Berezowski 20; Tyszkiewicz 4; Parchimowicz (Poniatowski) 35 a3

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 27,3 g Ag
Średnica: ..