Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1658 DL, Gdańsk

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa.
W otoku: IOAN CAS D G REX POL ET SUEC M D L RP
Rw.: Stojąca na konsoli owalna tarcz a miejska pod trzymywana przez dwa lwy. Między łapami lwów inicjały D-L (Daniel Lesse).
W otoku: MON ARGENT CIVITAT GEDANENS

Odmiana z węższym popiersiem króla. Rzadszy wariant bez przebitej daty.
Ładny egzemplarz. Delikatnie niedobity. Zachowany połysk menniczy i piękną, złocista patyna.

Kopicki 7623 (R1)

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)