II RP. PRÓBA srebro 10 złotych 1934, Piłsudski, orzeł strzelecki, stempel lustrzany NGC PF63

Aukcja 17 ( 27 Października 2018 )

Cena wywoławcza:
15 000 PLN
17 500 PLN
+ 17 %

Moneta wybita stemplem lustrzanym w nakładzie 100 sztuk, z napisem PRÓBA, w 20 rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej Kampanii Legionów. Tylko trzy egzemplarzy zostały wyżej ocenione przez firmę gradingową. Wyśmienicie zachowany egzemplarz. Wspaniały połysk menniczy, złocista patyna. Bardzo rzadka i trudna do zdobycia moneta.

Parchimowicz P 158c

Stan zachowania: NGC PF63