Rzadkość - piękny egzemplarz

Powstanie Listopadowe. 3 grosze 1831 PCGS MS65 RB (MAX)

Cena wywoławcza::
5 000 pln
15 000 pln
200 %

Aw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z Orłem i Pogonią, pod tarczą inicjały K-G (Karol Gronau). U góry napis: KRÓLESTWO POLSKIE
Rw.: W wieńcu: 3 / GROSZE / POLS. / 1831

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jedna moneta została oceniona wyżej w kolorze RB. Odmiana z łapami prostymi.
Duża ilość zachowanej naturalnej czerwieni miedzi, piękny połysk menniczy. Bardzo rzadkie w takim stanie zachowania i w tym kolorze.

Kopicki 2745; Plage 282; Parchimowicz 1055; Bitkin PV8; Ilyin 5 Rbl

Stan zachowania: PCGS MS65 RB (MAX)

Zygmunt II August. Trojak (3 grosze) SZYDERCZY 1565, Tykocin NGC AU58 (MAX)
Aw.: Pogoń litewska w lewo. Pod koniem nominał III. W otoku: SIGISM AVG REX POL MAG DVX LITVRw.: U dołu pod koroną monogram królewski SA. Napis w czterech wierszach: QVI / HABITAT IN / COELIS IRRI / DEBIT EOSNajwyższa nota gradingowa na świecie. Trojak z cytatem z Księgi Psalmów 2:4: Który mieszka w niebiesiech, będzie z nich szydził. Trojak tego typu w literaturze jest nazywany "szyderczym".Wspaniale wybity egzemplarz bardzo poszukiwanej monety. Intensywny połysk, doskonałe detale oraz delikatna patyna sprawiają że monetę tą można polecić do najlepszych zbiorów. Bardzo rzadka.Kopicki 3308; Ivanauskas 9SA6-15 (RR); Parchimowicz 2924 ; Iger V.65.1.d (R5)
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC MS62 (MAX) Wyśmienity, jedyny MS
Aw.: Półpostać króla w prawo, w zbroi z koronkowym kołnierzem. Ramię przewiązane szarfą dowódcy z ozdobną kokardą za ramieniem, w dłoniach miecz oparty o ramię i jabłko królewskie. W otoku: VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVSRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz herbowy. Po bokach data 16-40, u dołu inicjały M-S (Melchior Schirmer). W otoku: MONETA NOVA ARGENTEA CIVITATIS THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie i jedyny talar toruński w takim stanie zachowania. Rzadki talar toruński. Talar z datą 1640 i herbem Torunia po raz pierwszy opisany został w 1752 roku, w katalogu kolekcji Biblioteki w Lipsku. Talary tego wzoru wybijano pod zarządem M. Schirmera, charakteryzują się wydłużonym popiersiem króla.Wyśmienicie zachowany egzemplarz z intensywnym połyskiem menniczym i ładna delikatną patyną.Moneta do najlepszych zbiorów. Niespotykany stan zachowania. Moneta unikalna ze względu na urodę.Kopicki 8283; Davenport 4374; CNCT 1528 (R4); Parchimowicz 1885 b; Tyszkiewicz 10 mk
Cena wywoławcza:
28 000 pln
PRL. 500 złotych 1976 Kazimierz Pułaski NGC PF69 ULTRA CAMEO (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Piękny menniczy egzemplarz ze wspaniałym, głębokim lustrem i matowymi wypukłymi elementami co zostało docenione bardzo wysoką notą w NGC PF69 ULTRA CAMEO.Parchimowicz 321
Cena wywoławcza:
4 800 pln
PRL. PRÓBA aluminium 10 złotych 1982 Bolesław Prus NGC MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo rzadki przypadek monety obiegowej wybitej w nieznanym nakładzie w aluminium. Duża ciekawostka na rynku numizmatycznym. Poszukiwana, bardzo sporadycznie notowana na aukcjach, wyceniana na cenę amatorską.Parchimowicz P286d (c.a.)
Cena wywoławcza:
4 500 pln
WMG. PRÓBA 1/5 Guldena 1809 M NGC MS64 (MAX) ex. Brand & Karolkiewicz collection - UNIKAT
Na podstawie zapisów Traktatu Tylżyckiego, z Gdańska oraz okolicznych ziem należących do Prus i zajętych dzięki zwycięstwom Napoleona w 1807 roku, utworzone zostało Wolne Miasto Gdańsk. Było ono w wysokim stopniu uzależnione od Francji i stanowiło praktycznie bazę wojsk napoleońskich. W związku z dotkliwym brakiem drobnej monety, miasto uruchomiło w 1808 roku nieczynną od 1793 roku miejską mennicę. Wolne Miasto Gdańsk emitowało w niej własny pieniądz obiegowy wg. stopy polskiej: szelągi i grosze oraz próbne szóstaki; będące piątą częścią guldena gdańskiego, Próbne szóstaki wybito jako okazy do deputacji menniczej, jednak rada nie zaakceptowała tych monet najprawdopodobniej ze względu na odmienne położenie korony w herbie. Gulden gdański liczył 30 groszy czyli 90 szelągów i stanowił odpowiednik złotego polskiego. Kierownikiem mennicy został Jan Ludwik Meyer, którego pierwsza litera nazwiska "M" została umieszczona na monetach. Po upadku Napoleona Gdańsk stracił status wolnego miasta, a mennicę zamknięto w 1813 roku, a samo miasto na podstawie decyzji Kongresu Wiedeńskiego ponownie weszło w skład Prus. W ostatnich dniach działania mennicy (1813) stemple groszy i szelągów zostały użyte do wybicia pamiątkowych monet w czystym srebrze. Emisje Wolnego Miasta Gdańska były ostatnim przejawem jego autonomicznych uprawnień menniczych. Genialny egzemplarz, z nieprawdopodobną proweniencją. Moneta pochodzi z dwóch legendarnych kolekcji: Brandt'a oraz Karolkiewicza. Numizmat z nieskazitelnie zachowanymi detalami, wspaniałym lustrem menniczym - jak przy lustrzankach. Egzemplarz doceniony bardzo wysoką notą NGC - MS 64. Jedyny znany egzemplarz, po raz pierwszy na aukcji w Polsce. Niepowtarzalna okazja do uzupełnienia kolekcji o prawdziwy UNIKAT brakujący w każdej kolekcji, znany tylko w jednym egzemplarzu.Kopicki 7818 (R8)
Cena wywoławcza:
80 000 pln
III RP. 200 złotych 1997 Tysiąclecie miasta Gdańska PCGS PR70 CAM (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został tak wysoko oceniony przez Firmę PCGS, która dodatkowo dała dopisek CAM - oznaczający głębokie lustro. Ekstremalnie rzadkie w tak znakomitym stanie zachowania.
Cena wywoławcza:
2 800 pln
Rosja. Aleksander I. 20 kopiejek 1822 ПД, Petersburg PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. U dołu literyRw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał i data 1822 ПДNajwyższa nota gradingowa na świecie. Moneta z dwukrotnie przebitą ostatnią cyfrą daty. Duża ciekawostka rzadko spotykana na rynku. Wyśmienity egzemplarz z delikatną patyna.Bitkin 203
Cena wywoławcza:
3 000 pln
PIERWSZA PRÓBA 2000 złotych 1977 seria A, PODDRUK JASKRAW PMG 67 EPQ (MAX) Rzadkość
Ekstremalnie rzadka pierwsza PRÓBA banknotu 2000 złotych 1.05.1977, seria numeracja zerowa. Pomarańczowy nadruk na stronie głównej PIERWSZA PRÓBA. PODDRUK W KOLORZE JASKRAWYM. Bardzo rzadki.Idealnie zachowany banknot z wysoką notą w gradingu notą 67 i dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru.Pick 147sp; Miłczak nie notuje
Cena wywoławcza:
1 000 pln