Królestwo Polskie. Mikołaj I. 25 złotych 1832, Warszawa NGC AU58

Aukcja 17 ( 27 Października 2018 )

70 000 PLN
Cena końcowa: 90 000 PLN
Przebicie: + 29 %

Aw.: W wieńcu dębowym nominał 25 / ZŁO POL / 1832. W splocie K-G (Karol Gronau) W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KRÓL POLSKI PANUIACY
Rw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815

Ogromnej rzadkości moneta, wybita w nakładzie 152 egzemplarzy. Tylko trzy monety zostały wyżej ocenione przez firmę gradingową. Jeden z najtrudniej dostępnych roczników. Monety brakuje w większości kolekcji monet XIX w.

Justunek na obrzeżu. Patyna.

Kopicki 2733; Friedberg 110; Plag. 21; Bitkin 981 (R2); Berezowski 125; Parchimowicz 1049c; Petrov 25 rub

Stan zachowania: NGC AU58

Aukcja 17
27, Października 2018
Hotel WESTIN