Stanisław August Poniatowski. Złotówka PRÓBNA 1771 TYGIEL, Warszawa NGC MS63 (2MAX)

Aukcja 17 ( 27 Października 2018 )

7 500 PLN
Cena końcowa: 9 000 PLN
Przebicie: + 20 %

Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D L
Rw.: Tygiel mennicy. W półotoku: PROBATUS MELIOR, niżej w odcięciu data 1771

Ekstremalnie rzadka XVIII-wieczna próbna złotówka. Moneta sporadycznie pojawiająca się na aukcjach.

Druga najwyższa nota gradingowa na świecie (NGC MS63). Menniczy egzemplarz. Idealnie zachowane detale. Stara kolorowa patyna.

Kopicki 2358 (R4) ; Plage 471; H-Czapski 3131; Więcek 115; Parchimowicz 1265.a; Parchimowicz (Poniatowski) 60

Stan zachowania: NGC MS63 (2MAX)

Aukcja 17
27, Października 2018
Hotel WESTIN