Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1662, Elbląg

Aukcja 17 ( 27 Października 2018 )

Cena wywoławcza:
6 000 PLN
7 500 PLN
+ 25 %

Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi. W otoku: IOH CAS D G REX POL & SUE M D L R P
Rw.: Anioł podtrzymuje tarczę miejską. Po bokach nominał 1-8, u dołu inicjały N-H (Mikołaj Hennig). W otoku: MON ARGENT CIVITAT ELBINGENSIS

Ekstremalnie rzadki ort z mennicy elbląskiej. Notowany zaledwie kilka razy na aukcjach. Egzemplarz w stanie 1 - na Aukcji 3 Pawła Niemczyka osiągnął cenę 35 650 złotych. Moneta do najlepszych kolekcji.

Kolorowa patyna, resztki połysku.

Kopicki 7128 (R3); CNCE 292 (R3); H-Czapski 2233; Tyszkiewicz 8 mk

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 6,39 g Ag
Średnica: 29 mm