Zygmunt lll Waza. Talar 1630, Bydgoszcz

Aukcja 17 ( 27 Października 2018 )

5 000 PLN
Cena końcowa: 5 000 PLN

Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie mała tarcza z herbem Półkozic.
W otoku: SIGIS III D G REX POL M&D LIT RVS PRVS MAS
Rw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30
W otoku: SAM LIV NEG NO SVE GOT VAD Q HR REX

Wąskie popiersie bez kokardy. Odmiana z rozetkami na początku i końcu napisu otokowego na awersie.
Egzemplarz z dość dobrze zachowanymi detalami, delikatnym połyskiem menniczym i wiekową patyna. Bardzo rzadki typ talara.

Dostych 30.4.14 (R7)

Stan zachowania: 3- (VF-)
Waga: 28.33 g Ag
Średnica: 28.22 g Ag