Medal zaślubinowy Władysawa IV Wazy z Ludwiką Gonzagą 1646, SD- Dadler, srebro

Cena wywoławcza::
8 000 pln
22 000 pln
175 %

Aw.: Popiersie Władysława IV. W otoku: VLADISLAUS IV D G REX POL ET SUEC M D LIT RUS PR
Rw.: Rw.: Popiersie Ludwiki Marii Gonzagi. W otoku: LVDOVICA MARIA CONZ D G REG POL ET SVE M D L RVS PRVS NATA PRON MANTMONT FER NIV

Bardzo rzadki medal pamiątkowy autorstwa Sebastiana Dadlera będący prezentem Rady Miejskiej Gdańska z okazji powtórnego małżeństwa króla Władysława IV ze swą drugą żoną Ludwiką Marią Mantuańską z rodu Gonzagów, który to ślub odbył się w 1646 roku. Wzór tego medalu został wykorzystany następnie przez znakomitego medaliera J. Höhna w zamówieniu przez miasto medalu zaślubinowego dla Jana Kazimierza, który poślubił w 1649 roku Ludwikę Marię, wdowę po swoim bracie Władysławie.
Kolorowa wiekowa patyna.

Raczyński 121; H-Czapski 1880

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 76,47 g Ag
Średnica: 49,0 mm

Bolesław lV Kedzierzawy (1146-1173). Denar (1146-1166) PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Książę z mieczem na ramieniu na wprost, berło w formie lilii.Rw.: Napis w trzech wierszach BOL / SVA / EZNajwyższa nota gradingowa na świecie. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Rzadki w takim stanie zachowania.Kopicki 58 (R5)
Cena wywoławcza:
800 pln
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC MS62 (MAX) Wyśmienity, jedyny MS
Aw.: Półpostać króla w prawo, w zbroi z koronkowym kołnierzem. Ramię przewiązane szarfą dowódcy z ozdobną kokardą za ramieniem, w dłoniach miecz oparty o ramię i jabłko królewskie. W otoku: VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVSRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz herbowy. Po bokach data 16-40, u dołu inicjały M-S (Melchior Schirmer). W otoku: MONETA NOVA ARGENTEA CIVITATIS THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie i jedyny talar toruński w takim stanie zachowania. Rzadki talar toruński. Talar z datą 1640 i herbem Torunia po raz pierwszy opisany został w 1752 roku, w katalogu kolekcji Biblioteki w Lipsku. Talary tego wzoru wybijano pod zarządem M. Schirmera, charakteryzują się wydłużonym popiersiem króla.Wyśmienicie zachowany egzemplarz z intensywnym połyskiem menniczym i ładna delikatną patyną.Moneta do najlepszych zbiorów. Niespotykany stan zachowania. Moneta unikalna ze względu na urodę.Kopicki 8283; Davenport 4374; CNCT 1528 (R4); Parchimowicz 1885 b; Tyszkiewicz 10 mk
Cena wywoławcza:
28 000 pln
Jan II Kazimierz. Szóstak (6 groszy) 1662 AT, Kraków NGC MS62 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo. W otoku: IO CASIM DG REX POL &amp; SVE M D LRw.: Orze ł i Pogoń pod koroną, pomiędzy tarczami mała tarcza z herbem Snopek - Wazów. W otoku: GROS ARG SE - X REG PO 1662Odmiana szóstaka z herbem Ślepowron na rewersie i brakiem obwódek po obu stronach monety. Najwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo ładnie wybity i zachowany egzemplarz. Wyraźnie zarysowane detale monety, patyna. Rzadka moneta.Kopicki 1660
Cena wywoławcza:
600 pln
Księstwo Warszawskie. 10 groszy 1813 IB, Warszawa, ex. Karolkiewicz Collection NGC MS64 (MAX)
Aw.: Ukoronowana dwupolowa tarcza z Orłem Polskim i herbem Saksonii, opasana gałązkami palmowymi.Rw.: Nominał poniżej data i inicjały I.B. (Jakub Benik).Najwyższa nota gradingowa na świecie. Wyjątkowej urody moneta. Zdecydowanie ponadprzeciętny stan zachowania. Moneta z legendarnej kolekcji Karolkiewicza.Plage 103; Kopicki 369
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Polska XlX w. / Rosja. Mikołaj I. 3 kopiejki 1854 BM, Warszawa NGC MS64 RB (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z mała tarczą z orłem polskim na skrzydle. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. U dołu litery B-MRw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis nominał i data 1854Najwyższa nota gradingowa na świecie - ekstremalnie rzadka!Miedziane monety z okresu zaboru rosyjskiego należą do niezmiernie rzadkich numizmatów szczególnie w pięknym stanie zachowania. Moneta wybita w nakładzie zaledwie 160.987 sztuk. Rocznik, który na przełomie kilkunastu lat tylko raz pojawiła się na rynku w takim stanie zachowania. Moneta błędnie sklasyfikowana przez NGC jako NOVODEL i określona jako MS64 RB. W katalogu H751 nie ma, Bitkin kończy na H750.Według Bitkina i obecnych notowań NOVODEL nie istnieje, według nas moneta z bardzo świeżego stempla, powinna otrzymać notę PROOF LIKEUnikalna moneta pod względem stanu zachowania. Wyśmienicie zachowana moneta z piękna barwą czerwieni i brązu.Bitkin 859; Berezowski 1010; Plage 469; Parchimowicz 1109e
Cena wywoławcza:
15 000 pln
PRÓBA złoto 500 złotych 1976 Kazimierz Pułaski NGC PF69 ULTRA CAMEO (MAX) RZADKOŚĆ
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedna z niewielu możliwych do zdobycia złotych prób PRL-u. Menniczy egzemplarz ze wspaniałym, głębokim lustrem i matowymi wypukłymi elementami co zostało docenione bardzo wysoką notą w NGC PF69 ULTRA CAMEO Niski nakład – tylko 314 egzemplarzy.Ekstremalnie rzadka i poszukiwana!Parchimowicz P456a; Fischer P 296
Cena wywoławcza:
9 000 pln
III RP. 200 złotych 2000, 1000 lat Zjazdu w Gnieźnie NGC PF70 ULTRA CAMEO (MAX)
Rzadka 200-złotowa moneta. Wyśmienicie zachowany egzemplarz z pięknym połyskiem menniczym i idealnie zachowanymi detalami co zostało doceniane najwyższą notą na świecie NGC ULTRA CAMEO PF 70.Fischer KZ (200) KZ 083; Parchimowicz 827
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Rosja. Katarzyna ll. 5 kopiejek 1780 КМ, Syberia PCGS AU58 (MAX) Rzadkość
Aw.: Ukoronowany monogram i data 1780Rw.: Ukoronowana tarcza z datą w środku trzymana przez dwa soboleNajwyższa nota gradingowa na świecie. Monety bite dla Syberii należą do niezmiernie rzadkich i poszukiwanych numizmatów, szczególnie w pięknym stanie zachowania. Ostatni rocznik bicia syberyjskich pięciokopiejkówek. Wspaniale zachowany egzemplarz.Bitkin 1086 (R); Petrov 5 rub.
Cena wywoławcza:
5 000 pln