Zygmunt III Waza. Talar 1630, Bydgoszcz NIENOTOWANY

Aukcja 17 ( 27 Października 2018 )

4 500 PLN
Cena końcowa: 6 350 PLN
Przebicie: + 41 %

Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie herb Półkozic w tarczy. W otoku: SIGIS III D G REX POL M – D LIT RVS PRVS MASO
Rw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30 W otoku: SAM LIV NEG NO SVE – GOT VAD Q HR REX

Talar z wąskim popiersiem króla i mieczem, który nie dotyka obwódki awersu. Nienotowana odmiana interpunkcyjna. Legendę awersu rozpoczyna mała rozetka, kończy dwukropek. Legendę rewersu rozpoczynają dwie kropki z rozetką, a kończą dwie rozetki.
Bardzo ładny egzemplarz z wiekową patyna i delikatnym połyskiem menniczym. Rzadki rocznik.

Davenport 4315; Dostych nie notuje tej odmiany.

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 28,51 g Ag
Średnica: śr. 43 mm