Rosja. Car Mikołaj II, 25 rubli 1908, Petersburg

Aukcja 3 ( 21 Października 2012 )

300 000 PLN
Cena końcowa: 310 000 PLN
Przebicie: + 3 %

Aw.: Głowa cara w lewo i napisy.
Rw.: Pod koroną dwugłowy orzeł carski, w otoku nominał i data.

Była to moneta okolicznościowa wydana z okazji 40 urodzin cara Mikołaja II. Niezwykle rzadka, wybita w nakładzie 175 egzemplarzy o standardzie 100-frankówki Unii Łacińskiej.

Delikatne uszkodzenia obrzeża.

Friedberg. 171; Bitkin. 314

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 32,06 g Au
Średnica: 33,5 mm