Rosja. Car Mikołaj II, 37,5 Rubla – 100 franków 1902, Petersburg

Aukcja 3 ( 21 Października 2012 )

200 000 PLN
Cena końcowa: 290 000 PLN
Przebicie: + 45 %

Aw.: Głowa cara w lewo, napisy.
Rw.: Pod koroną dwugłowy orzeł carski, w otoku nominał i data.

Niezwykle rzadka moneta rosyjska wybita na wzór i według stopy monet Unii Łacińskiej. Wybito tylko 225 sztuk. Właścicielem tego egzemplarza był Grigorij Filipowicz Busłajew, oficer carski. Otrzymał go osobiście od cara Mikołaja II.

Dużo połysku. Patyna. Drobne ryski w tle.

Friedberg. 170; Bitkin. 315

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 32,23 g Au
Średnica: 33,5 mm