Polska. Order Orła Białego – Spink & Son

Cena wywoławcza::
15 000 pln
15 000 pln

Order Orła Białego wykonany w znanej brytyjskiej firmie Spink & Son. Srebro, emalia, złocenia. Wzór krzyża i gwiazdy oparty na egzemplarzach z okresu międzywojennego. Różnice w ornamencie tworzonym przez ryflowanie pod czerwoną, transparentną emalią. Na rewersie gwiazdy zamocowana puszka z nalutowanym, owalnym medalionem. Na medalionie inskrypcja „MEDALLISTS TO H.B.M THE KING – SPINK & SON LTD 5,6 & 7 KING STREET – LONDON”, używana przez firmę Spink do roku 1952. Mocowanie gwiazdy w postaci pionowej, złoconej agrafki.

W komplecie wstęga w kolorze błękitnym.

Stan zachowania: bardzo dobry
Średnica: 70,8 x 69,9 mm