344

Polska. Żeton kolejowy, początek XX wieku. Złoto, emalia.

Cena wywoławcza::
3 500 pln
14 000 pln
300 %

Żeton kolejowy. Na uskrzydlonym kole umieszczona sześciokątna, emaliowana tarcza z nałożonym orłem polskim nawiązującym stylizacją do biżuterii patriotycznej, wykonywanej w zaborze austriackim na przełomie XIX – XX wieku. Po przeciwnej stronie tarczy monogram „IS”. W górnej części żetonu przylutowane zawieszenie. Emalia bez uszkodzeń.

Stan zachowania: bardzo dobry
Waga: 16,23 g
Średnica: 41,3 x 29,3 mm