Zygmunt III Waza Ort (18 groszy) 1618, Gdańsk PCGS AU

Aukcja 16 - sesja I ( 08 Września 2018 )

220 PLN
Cena końcowa: 330 PLN
Przebicie: + 50 %

Aw.: Popiersie w koronie i zbroi  z wyłożonym krótkim koronkowym kołnierzem, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRVS
Rw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską wspartą na ozdobnej konsoli, nad nią dwa liście palmowe z małą gałązką. Data na górze, w tarczy znak łapa niedźwiedzia.
Ładnie zachowane detale, patyna. Moneta lekko przetarta.

Shatalin/Grendel GD18a

Stan zachowania: PCGS AU