Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1585, Wilno NGC AU58 (2 MAX)

Aukcja 16 - sesja I ( 08 Września 2018 )

350 PLN
Cena końcowa: 410 PLN
Przebicie: + 17 %

Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jedna moneta została oceniona wyżej.

Rzadszy trojak litewski. Odmiana bez herbu podskarbiego.

Bardzo ładny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadki w takim stanie zachowania. Wspaniale zachowany herb Batorych na rewersie.

Iger V.85.1a (R); Ivanauskas 4SB53-23

Stan zachowania: NGC AU58 (2 MAX)