Władysław Laskonogi 1202-1227, Denar (ex. Potocki collection)

Aukcja 16 - sesja I ( 08 Września 2018 )

3 000 PLN
Cena końcowa: 8 750 PLN
Przebicie: + 192 %

Aw. : Półpostać księcia trzymającego w ręku miecz.

Rw. : Głowa św. Wojciecha , Z DALBVSTI, punca  Pilawa zbioru Potockich.

Wyśmienicie zachowana moneta, Wspaniały połysk menniczy, piękna prezencja .
Na awersie po lewej stronie znak własnościowy Potockich − herb Pilawa, znakomicie widoczne jak na tak drobną monetę, szczerze lepiej uderzona niż na wielodukatówkach.
Jest to pierwsza moneta średniowieczna na której mamy przyjemność podziwiać punce Potockich.

Ekstremalnie rzadka w takim stanie zachowania i proweniencją.

Kopicki 144 (R3)

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 0.15 g Ag