II RP. PRÓBA srebro 10 złotych 1933 Traugutt NGC PF64 (MAX)

Aukcja 15 - sesja II ( 27 Maja 2018 )

15 000 PLN
Cena końcowa: 29 500 PLN
Przebicie: + 97 %

Wspaniała proweniencja z legendarnej kolekcji Petersburskiej.

Ogromnej rzadkości moneta próbna. Nakład tylko 100 egzemplarzy.

Najwyższa nota gradingowa na śwecie.

Pięknie zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.

Parchimowicz 155b

Stan zachowania: NGC PF64 (MAX)