II RP. PRÓBA srebro 10 złotych 1925 Warszawa, bez napisu PRÓBA

Aukcja 15 - sesja II ( 27 Maja 2018 )

8 500 PLN
Cena końcowa: 12 000 PLN
Przebicie: + 41 %

Ogromnej rzadkości moneta próbna, wybita w Warszawskiej Mennicy, w znikomym nakładzie zaledwie 50 egzemplarzy, bez napisu PRÓBA. Sporadycznie pojawiająca się na rynku.

Popiersie kobiety i mężczyzny zwrócone w lewo.

Dużo połysku menniczego, dobrze zachowane detale, patyna.

Parchimowicz P150b

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 4,09 g Ag

Aukcja 15 - sesja II
27, Maja 2018