Rosja. Mikołaj II. Medal „Za gorliwość” srebro

2 500 PLN
Cena końcowa: 2 500 PLN

Wielki srebrny medal nagrodowy lekko wyczyszczony, ślady polerowania, rant idealny bez żadnych obić i uderzeń. Na awersie głowa cara w lewo. Na rewersie wieniec i napis, w liściach sygnatura medaliera A. Vasyutinsky. Medal jest bardzo ciekawy z dwóch powodów:
- pełny podpis grawera odmienny niż publikowany przez Diakova 1138.2 (podpis skrócony),
- napis otokowy legendy awersu zakończony jest dwukropkiem. U Diakova zawsze jest kropka.
Nie jest wykluczone, że mamy do czynienia z egzemplarzem próbnym, medal jest wyjątkowo dokładnie wybity i nie budzi żadnych zastrzeżeń co do swojej oryginalności.

Wyjątkowo rzadki przedmiot.Diakov (-)Wyjątkowo rzadki przedmiot.

Diakov (-)

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 57,72 g Ag

Aukcja 15 - sesja I
26, Maja 2018