August III Sas. Ort (18 groszy) 1756, Lipsk

200 PLN
Cena końcowa: 220 PLN
Przebicie: + 10 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM
Rw.: Pod koroną czteropolowa tarcza z małą tarczą z herbem Saksonii w środku, opasana liśćmi palmy. Pod tarczą nominał 18, u dołu inicjały E–C W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1756

Duże popiersie Augusta III z narzuconym na zbroję płaszczem, spiętym owalną broszą. Na rewersie zakończenia gałązek palmowej wygięte na zewnątrz. Rzadszy rocznik dla tego typu portretu.

Bardzo ładny egzemplarz. Delikatna patyna. Justunek.

Kahnt 689c; Pączkowski D. i Tarnowski M. Analiza portretu Augusta III Wettyna na tynfach i ortach koronnych. Warszawski Pamiętnik Numizmatyczny 4 (2015), str. 115-162.

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 5,52 g Ag

Aukcja 15 - sesja I
26, Maja 2018