Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1625, Gdańsk

240 PLN
Cena końcowa: 560 PLN
Przebicie: + 133 %

Aw.: Popiersie w koronie i zbroi z wyłożonym krótkim koronkowym kołnierzem, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRV
Rw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Nad tarczą skrócona data 25. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS

Ładny egzemplarz, kolorowa patyna.

Shatalin/Grendel GD25b-6

Stan zachowania: 3+/2- (VF+/EF-)
Waga: 6,21 g Ag