Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1618, Gdańsk

300 PLN
Cena końcowa: 300 PLN

Aw.: Popiersie w koronie i zbroi  z wyłożonym krótkim koronkowym kołnierzem,na piersi Order Złotego Runa.
W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRVS

Rw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską wspartą na ozdobnej konsoli, nad nią dwa liście palmowe z małą gałązką. Data na górze, w tarczy znak łapa niedźwiedzia.

Odmiana z łapą niedźwiedzia w tarczy oraz rozetka na początku napisu otokowego na rewersie.
Kolorowa patyna. Dobra prezencja.

Shatalin/Grendel GD18a-11 (R)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 6,21 g Ag

Aukcja 15 - sesja I
26, Maja 2018