Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1616, Gdańsk

800 PLN
Cena końcowa: 1 200 PLN
Przebicie: + 50 %
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRVS
Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Przed napisem znak menniczy: łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1616

Odmiana z kołnierzem u króla. Na awersie napis otokowy zakończony dwukropkiem i rozetą.
Łapa niedźwiedzia  w tarczy.

Bardzo ładny egzemplarz, piękna kolorowa patyna. Rzadki w takim stanie zachowania.

Shatalin/Grendel GD16b-5 (R)

Stan zachowania: 1-/2+ (UNC-/EF+)
Waga: 6.36 g Ag